USŁUGI POGRZEBOWE

Kompleksowe usługi pogrzebowe w Krakowie i Nowej Hucie

Po stracie kogoś bliskiego wielu osobom trudno zająć się nagle organizacją tak dużego i ważnego przedsięwzięcia, jakim jest pogrzeb. Dlatego jesteśmy my – zespół Zakładu Pogrzebowego, który od lat towarzyszy i pomaga w organizacji pochówku. Dbamy, by rodzina zmarłego odpowiedzialna za pogrzeb nie była obarczona żadnymi obowiązkami – jesteśmy do Państwa usług od chwili zgłoszenia nam zgonu aż po usypanie nagrobka po pochówku, dbając zawsze o godny i pełen szacunku pogrzeb.

Zakład Pogrzebowy świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe – pochówki tradycyjne i kremacyjne nie tylko w Krakowie ale i na terenie całego kraju. Organizujemy ceremonie pogrzebowe religijne (różnych wyznań) i bezwyznaniowe, pogrzeby tradycyjne oraz kremacje.
Telefon czynny 24h / 7 | Również w dni wolne, niedziele i święta

Świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe a w szczególności:

Załatwiamy formalności związane z organizacją pochówków (USC, ZUS, KRUS i inne)

Załatwienie formalności związanych z usługami cmentarnymi (rezerwacje terminu pogrzebu na cmentarzu oraz opłaty w imieniu Klienta )

Zapewnienie udziału w uroczystości pogrzebowej: księdza, organisty, kościelnego i mistrza ceremonii

Zakup trumny, urny, relikwiarzy oraz utensylii pogrzebowych: krzyża, tabliczek natrumiennych i innych

Umieszczenie nekrologów w prasie (Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Gazeta Wyborcza)

Zorganizowanie przyjęcia po pogrzebie – stypy

Zapewnienie autokaru/busu do przewozu uczestników uroczystości pogrzebowej

Oferujemy szeroką gamę wzorów w katalogach: trumien, urn, kwiatów, klepsydr, akcesoriów pogrzebowych (krzyże, tabliczki nagrobne, natrumienne) itp.

Profesjonalny przewóz zwłok i prochów
na terenie kraju i za granicą

Kredytujemy pogrzeby organizowane w ramach zasiłków z ZUS, KRUS i w innych instytucjach, dzięki temu nie wydają Państwo gotówki - obecnie zasiłek wynosi 4000 zł

Zapewniamy druk klepsydr oraz ich rozwieszenie a także obrazki pamiątkowe z informacją nt. pory i miejsca pogrzebu

Wykonanie wieńców i wiązanek zarówno ze świeżych jak i sztucznych kwiatów

Oprawa muzyczna, np. trąbka czy skrzypce, a nawet całą orkiestrę

Fotograf

Usługi kamieniarskie: nagrobki, grobowce, liternictwo nagrobkowe

Dysponujemy biurem mobilnym – dojeżdżamy do Państwa i w razie potrzeby wszystko załatwiamy we wskazanym przez Państwa miejscu.

Zależy nam na Państwa zadowoleniu, dlatego do powierzonych nam usług każdorazowo podchodzimy indywidualnie. Zakres usług oraz całkowity koszt ceremonii pogrzebowej ustalamy i przedstawiamy przed pogrzebem. Ceny naszych usług pogrzebowych są nie tylko dopasowane do Państwa możliwości, ale i często konkurują z podobnymi w Krakowie.

Wszystko to sprawia, że zyskaliśmy miano zakładu pogrzebowego godnego zaufania.

Usługi pogrzebowe – dodatkowe

Dbając o jak najlepszą organizację ostatniego pożegnania i wspierając w niej Państwa, oferujemy szeroki zakres dodatkowych usług związanych z ceremonią pogrzebową.

zamówić tabliczki na trumnę lub grób

zamówić kamieniarza, który rozbierze i ustawi nagrobek czy otworzy grób

nekrologi do gazet „Dziennik Polski”, „Gazeta Wyborcza”

zamówić transport dla uczestników pogrzebu

zamówić oprawę muzyczną, np. trąbka czy skrzypce, a nawet całą orkiestrę

zamówić druk klepsydr (i ich rozwieszenie)

Trumny

W naszym zakładzie pogrzebowym znajdą Państwo wiele modeli trumien, dostosowanych do Państwa potrzeb i oczekiwań. Gotowe trumny wykonane są z najlepszych gatunków drewna: dąb, sosna, olcha. Wykończone mogą być na wysoki połysk lub szlachetny mat. Dzięki współpracy z profesjonalnym zakładem stolarskim możemy zaoferować wykonanie trumny także pod konkretne zamówienie. Poniżej przedstawiamy klika zawsze dostępnych wzorów:

Urny

Nasz zakład pogrzebowy oferuje szeroki wybór urn, w różnych stylach, wykonanych z różnych materiałów i o różnych rozmiarach. Mogą Państwo wybrać urnę drewnianą, kamienną, ceramiczną lub metalową. Szeroka oferta urn zapewnia wybór godnego miejsce spoczynku prochów zmarłego bliskiego.

Kremacja

Nasz zakład pogrzebowy proponuje również organizację pochówku z kremacją. Współpracujemy z jedynym w Krakowie krematorium Klepsydra zlokalizowanym w Podgórkach Tynieckich przy ul. Wielogórskiej 16, przy nowo wybudowanym Cmentarzu Komunalnym. Krematorium wyposażone jest w Kaplicę i Salę pożegnań, w której rodzina zmarłego może pożegnać bliską osobę przed kremacją.

Uroczystość pożegnania może odbyć się z udziałem księdza lub świeckiego mistrza ceremonii.

Spopielenia odbywają się w 2 nowoczesnych piecach kremacyjnych hiszpańskiej firmy Kalfrisa model DUVAL-2, gdzie proces kremacji jest w pełni zautomatyzowany. Ciało poddawane kremacji spopielane jest w trumnie ekologicznej (kartonowej lub drewnianej) w temperaturze sięgającej 1200ºC. Proces ten trwa ok. 90 minut. Po dokonaniu spopielenia prochy osoby zmarłej zostają złożone do urny wraz z trwałym indywidualnym identyfikatorem prochów, potwierdzonym protokołem z wykonania spopielenia i certyfikatem kremacji.

Kwiaty

Wieńce | Wiązanki

By ułatwić Państwu organizację pogrzebu korzystamy z usług renomowanej kwiaciarni w Krakowie. Nasi klienci mogą liczyć na preferencyjne warunki przy zamówieniu. Kwiaciarnia oferuje własne wzornictwo, ręczne wykonanie wiązanek i wieńców pogrzebowych, szeroki wybór kwiatów (cięte i sztuczne), dowóz kwiatów na ceremonię pogrzebową na życzenie rodziny.

Prezentujemy kilka przykładów wiązanek i wieńców.

Muzyka

Oprawa muzyczna pogrzebu

We współpracy z profesjonalnymi muzykami proponujemy Państwu uświetnienie ceremonii o oprawę muzyczną. Za naszym pośrednictwem mogą Państwo zamówić:

skrzypka

śpiewaczkę (solistkę)

trębacza

orkiestrę

Repertuar jest uzgadniany z wykonawcami i może obejmować oprawę Mszy św., uroczystość na cmentarzu lub całość. Klienci wybierają często takie pieśni i utwory jak: „Ave Maria”, „Barka”, „Cisza”, „Dla Ciebie Mamo”, “Czarna Madonna” „Serdeczna Matko”, „Łzy Matki”, ale istnieje oczywiście możliwość doboru dowolnego innego utworu pasującego do okazji lub liturgii.

Transport

Uczestników pogrzebu

Z uwagi na odległość między miejscem, w której odbywa się ceremonia pożegnalna czy msza św., a krakowskimi cmentarzami proponujemy wynajęcie autokaru lub busa do przewiezienia niezmotoryzowanych gości. W zależności od liczby osób dopasowujemy pojazd wraz z kierowcą, którzy pozostają do Państwa dyspozycji podczas przebiegu całej uroczystości.

Kamieniarz

Do wykonania nagrobka polecamy Zakład Kamieniarski Jerzy Sobczyk, z którym od lat współpracuje nasz zakład pogrzebowy.

Usługi kamieniarskie świadczone przez zakład kamieniarski obejmują:

wykonanie nagrobka wg własnych wzorów oraz na indywidualne zamówienie klienta

otwarcie i zamknięcie grobu murowanego

demontaż i ponowny montaż prowizoryczny nagrobka na grobie ziemnym

liternictwo
nagrobkowe

Zakład pogrzebowy
Kraków – Rakowice

al. Płk. Beliny Prażmowskiego 68 B
31-514 Kraków
(przy pętli tramwajowej – Cmentarz Rakowicki, za budkami z kwiatami, w domu)
 +48 12 340 47 45
kontakt@pogrzeby-krakow.pl    

Zakład pogrzebowy
Kraków – Nowa Huta

os. Teatralne 3
31-945 Kraków
( biuro w przełączce od strony Al. Gen.Andersa, blisko Ronda Kocmyrzowskiego)
 +48 12 340 47 45
kontakt@pogrzeby-krakow.pl   

Call Now ButtonZadzwoń 12 340 47 45